وبلاگ

لیفتینگ پوست

لیفتینگ،پوست،جراحی،زیبایی, لابراتوار آرایشی بهداشتی رحا

لیفتینگ پوست یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود ظاهر پوست صورت و گردن استفاده می شود.

این فرایند شامل برش و بالا بردن پوست صورت و گردن، به همراه جمع آوری بافت های زیرین، جدایی از پوست زائد و تنظیم مجدد پوست است.

با این کار، چهره و گردن شما تحت تاثیر قرار می گیرند و جوانی و شادابی طبیعی خود را بازیابی می کنند.

در این مقاله، به بررسی جزئیات بیشتر لیفتینگ پوست، انواع آن، فرایند و مراحل عملیاتی آن، روش های تهیه برای عمل و مراقبت پس از عمل، خطرات و عوارض ممکن، و نتایج قابل انتظار از این روش پرداخته خواهد شد.

انواع لیفتینگ پوست

 • لیفتینگ صورت کامل (Full facelift):
  این روش شامل بالابردن پوست و بافت زیرین صورت، بازسازی یا جمع آوری بافت، تنظیم مجدد پوست و پوشش پوستی زائد در نواحی گونه ها، چانه، آرنج ها، و لب ها می شود. این روش معمولاً برای افرادی که از پوست شل و چروکیده شکایت دارند، توصیه می شود.
 • لیفتینگ صورت و گردن (Facelift and necklift):
  این روش شامل بالابردن پوست و بافت زیرین صورت و گردن، جمع آوری یا بازسازی بافت، تنظیم مجدد پوست و پوشش پوستی زائد در نواحی گردن، چانه، و زیر چانه می شود. این روش برای افرادی که از پوست شل و چروکیده در نواحی صورت و گردن شکایت دارند، توصیه می شود.
 • لیفتینگ چشم (Eyelift):
  این روش شامل جمع آوری پوست زائد در نواحی پلک ها و تنظیم مجدد پوست پلک ها و چشم می شود. این روش برای افرادی که از چشم های خسته شکایت دارند، توصیه می شود.
 • لیفتینگ گونه (Mid facelift):
  این روش شامل بالابردن بافت زیرین صورت و گونه، تنظیم مجدد پوست و پوشش پوستی زائد در نواحی گونه ها و چشم ها می شود. این روش برای افرادی که از پوست شل و چروکیده در نواحی گونه ها شکایت دارند، توصیه می شود.

فرایند و مراحل لیفتینگ پوست

 1. مرحله اول: مشاوره با پزشک

قبل از هر اقدامی، شما باید با پزشک خود مشورت کنید و اطلاعاتی در مورد روش های مختلف لیفتینگ پوست و تاثیرات آن ها بر روی پوست شما کسب کنید. پزشک شما باید بر اساس نوع پوست شما، نوع لیفتینگ پوستی که برای شما مناسب است و زمان و هزینه های مورد نیاز برای انجام این روش به شما توضیح دهد.

 1. مرحله دوم: آماده شدن برای عمل

قبل از عمل، شما باید چند روز قبل از عمل از مصرف الکل، سیگار و داروهای خاص خودداری کنید. همچنین، شما باید از استراحت کافی برای بدن خود قبل و بعد از عمل اطمینان حاصل کنید.

 1. مرحله سوم: عمل

در این مرحله، پزشک شما با استفاده از برش های کوچک، پوست و بافت زیرین صورت و گردن شما را بالا می برد و بافت های زائد را جمع آوری می کند. سپس، پوست شما را تنظیم مجدد می کند و برای تمامی نواحی پوستی مورد نیاز، پوشش پوستی را برای پوست زائد بریده شده استفاده می کند.

 1. مرحله چهارم: مراقبت پس از عمل

بعد از عمل، شما باید از استراحت کافی برای بدن خود اطمینان حاصل کنید و از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. همچنین، شما باید دستورالعمل های پزشک شما را در مورد تغییرات در سبک زندگی، مصرف داروها، تغذیه و بهداشت فردی دنبال کنید.

خطرات و عوارض ممکن

همانند هر روش جراحی دیگری، لیفتینگ پوست نیز دارای خطرات و عوارضی است که می تواند برای شما پیش آید.

این عوارض شامل خونریزی، عفونت، احتمال عدم تطابق با عمل، آسیب به عصب ها، سلولیت، و تکراری شدن عمل می شود.

برای کاهش این خطرات، شما باید دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کرده و در صورت بروز هرگونه علائم غیرعادی، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

نتایج قابل انتظار

با انجام لیفتینگ پوست، شما می توانید از مزایایی مانند جوانی و شادابی پوست و بازیابی اعتماد به نفس خود بهره مند شوید.

در بعضی از موارد، لیفتینگ پوست می تواند بهبودی در بینی و همچنین اصلاح کننده ترشحات چربی در نواحی صورت و گردن نیز ایجاد کند.

نتیجه گیری:

لیفتینگ پوست یکی از روش های جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر پوست صورت و گردن استفاده می شود.

با این کار، شما می توانید جوانی و شادابی طبیعی خود را بازیابی کنید. با توجه به خطرات و عوارض ممکن، شما باید با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید تا بهبودی بیشتری برای پوست خود ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *