, لابراتوار آرایشی بهداشتی رحا
, لابراتوار آرایشی بهداشتی رحا
, لابراتوار آرایشی بهداشتی رحا
, لابراتوار آرایشی بهداشتی رحا

محصولات دوش و حمام

محصولات مراقبت پوست که در حمام استفاده می‌شوند معمولا شامل صابون، شامپو، ژل حمام، اسکراب، ماسک، لوسیون و کرم هستند. هر کدام از این محصولات یک کاربرد خاص دارند

صابون: برای پاک کردن چربی، آلودگی و باکتری از سطح پوست استفاده می‌شود. انواع صابون‌ها بر اساس نوع پوست، مواد تشکیل دهنده و خواص آن‌ها متفاوت هستند. برای مثال، صابون‌های ضد جوش، ضد قارچ، ضد التهاب و ضد حساسیت وجود دارند. صابون‌های ملایم و مرطوب کننده برای پوست‌های خشک و حساس مناسب‌تر هستند.

شامپو: برای شستشو و تمیز کردن موها و پوست سر استفاده می‌شود. شامپو‌ها نیز بر اساس نوع مو، مشکلات پوست سر و خواص آن‌ها متفاوت هستند. برای مثال، شامپو‌های ضد شوره، ضد ریزش مو، ضد چربی و ضد رنگ‌پریدگی وجود دارند. شامپو‌های ملایم و بدون سولفات برای موهای خشک و آسیب دیده مناسب‌تر هستند.

ژل حمام: برای شستشو و مرطوب کردن پوست بدن استفاده می‌شود. ژل حمام‌ها معمولا فرمولاسیون ملایم‌تری از صابون‌ها دارند و مواد مغذی و عطری را به پوست انتقال می‌دهند. ژل حمام‌ها بر اساس نوع پوست، رایحه و خواص آن‌ها متفاوت هستند. برای مثال، ژل حمام‌های آرام‌بخش، تنظیم کننده PH، ضد باکتری و ضد التهاب وجود دارند. ژل حمام‌های غنی از گلیسیرین و ویتامین E برای پوست‌های خشک و حساس مناسب‌تر هستند.

اسکراب: برای لایه برداری و از بین بردن سلول‌های مرده پوست استفاده می‌شود. اسکراب‌ها معمولا دارای ذرات سختی مانند نمک، شکر، قهوه، بادام و غیره هستند که با حرکت دادن آن‌ها روی پوست، پوست را صاف و شفاف می‌کنند. اسکراب‌ها بر اساس نوع پوست، مواد تشکیل دهنده و خواص آن‌ها متفاوت هستند. برای مثال، اسکراب‌های ضد جوش، ضد چروک، ضد لک و ضد سلولیت وجود دارند. اسکراب‌های ملایم و دارای روغن برای پوست‌های خشک و حساس مناسب‌تر هستند.

ماسک های داخل حمام برای پوست و مو: برای تغذیه و تقویت پوست استفاده می‌شود. ماسک‌ها معمولا دارای مواد فعالی مانند روغن‌های گیاهی، عصاره‌های گیاهی، خاک رس، گل و غیره هستند که با نگه داشتن آن‌ها روی پوست برای مدتی، پوست را مرطوب، نرم و لطیف می‌کنند. ماسک‌ها بر اساس نوع پوست، مواد تشکیل دهنده و خواص آن‌ها متفاوت هستند. برای مثال، ماسک‌های ضد جوش، ضد چروک، ضد لک و ضد تیرگی وجود دارند. ماسک‌های غنی از ویتامین C و آنتی‌اکسیدان برای پوست‌های خشک و حساس مناسب‌تر هستند.

لوسیون: برای مرطوب کردن و نرم کردن پوست بدن استفاده می‌شود. لوسیون‌ها معمولا دارای مواد مرطوب کننده و نرم کننده مانند گلیسیرین، شی باتر، آلوئه ورا، ویتامین E و غیره هستند که با مالیدن آن‌ها روی پوست، پوست را از خشکی و ترک خوردگی محافظت می‌کنند. لوسیون‌ها بر اساس نوع پوست، رایحه و خواص آن‌ها متفاوت هستند. برای مثال، لوسیون‌های ضد آفتاب، ضد پیری، ضد التهاب و ضد سوختگی وجود دارند. لوسیون‌های غنی از روغن‌های گیاهی و اسیدهای چرب برای پوست‌های خشک و حساس مناسب‌تر هستند.